• türkiyenin herşeyi aslında hak etmesi

  1.
  Plastik nohut mercimek tohum gübre bunların hepsını yazmaya kalksak, bitmez herhalde. Doların zirve üstüne zirve yapması piyasa yı alt üst etti zam üstüne zamlar gelıyor. 20 seneden berı bu ülkeyi yönetenler bunu nasıl hesap edemediler. Asıl sorun bunun hesabını yapamayacak insanlar nasıl olurda 20 sene ülke yönetir. Bu halk sanırım bir çok şeyi hak ediyor.
  1 ... birimza
 • başkanlık sistemi adalete karşı

  1.
  Son zamanlarda TÜGVA nın ülkede neler çevirdiği gözler önüne geldi. Tefik göksu TÜGVA ya destek verdi. Pek normal çünkü bu vakıf ne isterse yapar kimse Hiç bir adalet yöneticisi buna karşı çıkamaz. Bu durum adaletin başkanlik sistemi karşısında nasıl aciz kaldığını gösterir.
  ... birimza
 • merkez bankası ve hükümet uyuyor mu sorusu

  1.
  Dolar 9.17 civarında durmak bilmiyor. Kimsede çıkıp bir şey demiyorum. Yada herhangi bir müdahale yapılmıyor nerede bu yetkililer şimdi olmazlarsa ne zaman olacaklar. Deli gibi zamlar yolda bu yükseliş bize ağır zam olarak geri dönecek.
  ... birimza
 • fatih sultan mehmet istanbul u kimlerden almıştır

  1.
  hitler olabilir mi acaba
  https://www.youtube.com/watch?v=xszyZiTuwlc
  ... birimza
 • fakir neden fakirdir sorusunun cevabı verildi

  1.
  Reyiz çok önceleri bunu söylemiş zaten.
  https://www.youtube.com/watch?v=pzymE4VuiBk
  2 ... birimza
 • türk siyasetçiler once said

  1.
  Biraz gülmek iyi geliyor insana.
  https://www.youtube.com/watch?v=5J8FkIGTLb0
  ... birimza
 • türkiye de cezaevinde kalma süresi hesabı

  1.
  Şu şekilde hesaplanır. Adam yararlarsanız 6 yıl ceza alırsınız yaklaşık. Bunun yatar cezası 3 senedir. 3 sene denetimli serbestlik olduğu için ceza almazsınız. Müebbet hapis 22 yıl ile 30 yıl arasında değişir. 30 yıl tekerrür halinde olur. Yani genelde 22 senedir 8 sene yatar çıkarsınız. Şimdi bunları neden yazdık. Bu ülkede insanlar nasıl rahat bir şekilde suç işliyor daha iyi anlamak için.
  1 ... birimza
 • nusret londrada yemek yemenin bedeli

  1.
  Ülkenin dış borcu gibi bu nedir.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2192351/+
  4 ... birimza
 • aliye uzun un kadın pazarlaması

  1.
  UZUN, ZiNDAŞTi’DEN PARA ALMIŞ
  Aliye Uzun'un adı 29 Eylül'de çıkan Zindaşti iddianamesi'nde geçiyor. Bu iddianameye göre Zindaşti, 29 Mart 2016'da alınan ifadesinde, Uzun hakkında şunları söyledi: “Aliye'yi aradım. 6-7 kız için kız başına 500 Euro'dan anlaştık. Aliye kızlarla birlikte daireme geldi. Misafirler Aliye'nin getirdiği kızları seçip odalarına geçti. Ben Aliye ile ilişkiye girdim.” Zindaşti, Uzun'un “AKP Kadın Kolları üyesiyim. Çevrem var. Sana vatandaşlık alabilirim” dediğini savunarak, şöyle devam etti: “Bunu başarırsa kendisine Range Rover marka cip alabileceğini ifade ettim. Aliye ise 500 bin TL istedi. işlemleri başlatmak için 150.000 TL talep etti. Aliye's isimli dergisini 100 bin TL harcayarak bastırmasına yardımcı oldum.” Uzun'un sosyal medyada Zindaşti ile fotoğrafını paylaşması üzerine tartışma büyüdü. Kavgaya işadamı Ömer Erdal Akkartal karıştı. iddiaya göre Zindaşti, 25 Mart 2016'da telefonla küfürleştiği Akkartal'ın Sarıyer'deki evinin önünde silahla ateş etti.

  https://www.sozcu.com.tr/...iye-uzun-getirdi-6069817/
  ... birimza
 • mavi marmara dizisi başlayacak

  1.
  Netflix üzerinden yayınlanırsa muhtemelen netflix i kapatıyoruz kampanyaları gelecektir. The Jerusalem Post'ta yer alan habere göre, 2010 yılında yaşanan Mavi Marmara olayı, 2022'de yayınlanacak "Ocean Wind" isimli diziyle anlatılacak.

  Gazze'ye yardım malzemesi taşıyan Mavi Marmara isimli gemiye 31 Mayıs 2010'da israil komandolarının düzenlediği baskında 10 kişi hayatını kaybetmişti. Türkiye-israil ilişkilerini uzun bir dönem kopma noktasına getiren Mavi Marmara saldırısında hayatını kaybedenler için israil, Türkiye'ye 20 milyon dolar tazminat ödedi.

  Türkiye'de açılan Mavi Marmara davası israil'le imzalanan anlaşma sonrasında 2016 yılında düşürülmüştü.

  Baskında gözünden yaralanan israil Özel Kuvvetleri'nden (IDF) Dean Miroshkinov "Ocean Wind" adını alacak dizinin yönetmenleri arasında. Hikâyenin aynı zamanda dizide rol de alacak Miroshnikov'un aktarımlarına dayanacağı belirtildi. Dizide israilli, Türk ve Fransız oyuncularına yer alacağı da aktarıldı.
  1 ... birimza
 • 2 doz aşı olup ölen hastalar

  1.
  Haberleri izlerken dikkatimi çeken durum oldu. Doktor hızlı bir şekilde 2 doz aşı olmuştu ama hatırlatma dozu olmadığı için öldü hastalarımız diyor. Artık ufak ufak,tırsmaya başlasak mı acaba. Aşılar bize anlatıldığı gibi koruyucu değil mi acaba.
  1 -2 ... birimza
 • 3 katrilyonluk heykel yapmak

  1.
  Adamlar soygunun dibini sıyırmış. Sonra ona buna bok atarlar heykelci diye. Ankapark: 5.8 milyar lira

  Kapılar: 95.3 milyon lira

  Gökkuşağı projesi: 20 milyon lira

  Samanyolu projesi: 19.5 milyon lira

  Kedi heykelleri: 1 milyon lira

  Robot heykeli: 326 bin lira

  Metal robot heykel: 2.1 milyon lira

  Hayvan heykelleri: 17.2 milyon lira

  Futbolcu heykelleri: 679 bin lira

  Işıklı palmiye: 398 bin lira

  1996 adet heykel: 25.4 milyon lira

  Kol saati heykeli: 1.5 milyon lira
  6 -2 ... birimza
 • 2 yaşindaki çocuk nasıl kusurlu olabilir

  1.
  2 yaşında olan bir çocuğu kusurlu bulan bir Adaletten ne beklersiniz. Aslında bu kararı veren hakimler vs incelenmesi gerekir ama burası türkiye kimsenin umrunda bile değil merak ediyorum. Acaba bu kararı verenler geceleri nasıl uyuyabiliyorlar. izmir’de kaldırımda oynarken ehliyetsiz sürücü A.D.’nin otomobiliyle çarpıp, park halindeki minibüse sıkıştırması sonucu ölen 2 yaşındaki Emirhan Çoğalan da bilirkişi tarafından kusurlu bulundu. 44 gün tutuklu kalan ehliyetsiz sürücü adli kontrol şartıyla tahliye edildi.
  1 ... birimza
 • neden kanal istanbul için ısrar ediliyor

  1.
  Cumhurbaşkanı recep tayyip Erdoğan Kanal istanbul fiilen başlamıştır diye açıklamalar da bulundu. Anlamadığım nedir bu ısrar gündem değiştirme çabasımı dolar 9 dayandı. Millet pahalılıktan isyan ediyor. Adamların derdi Kanal istanbul. Bugün yap işlet devret modeli ile yapılan yerlerin durumu ortada. Daha fazla borçlanmak çok mu mantıklı. Millet ekmek derdindeyken pasta yapmak ne kadar mantıklı.
  3 ... birimza
 • kuveyt e gidip 1 yıl dilencilik yapma düşüncesi

  1.
  Miss gibi girişimcilik işte. 1 kuveyt dinarı olmuş. 29.58 tl.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2190937/+
  ... birimza
 • üretimi yok edip gramaj peşine düşen zihniyet

  1.
  şimdi haberler çok büyük bir başarı gibi 400 gram olan peynirin aslında 300 gram olduğu tespit edilmiş ve markete ceza kesilmiş. akıl almıyor vallahi üretimi öldürüp gramaj peşine düşmek nasıl bir kafadır.
  1 ... birimza
 • ak parti çatısı altında uyuşturucu bulamazsın

  1.
  Sayın Cumhurbaşkanı recep tayyip Erdoğan böyle bir açıklama, yapmıştı yakın zamanda. Sanırım olup bitenden pek haberi yok.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2190682/+
  4 ... birimza
 • tasarımı iğrenç olan web siteleri

  1.
  Onedio zaytung linkedin. Şimdilik aklıma gelenler.
  -1 ... birimza
 • ama tüm dünya da kriz var bahanesi

  1.
  Ticaret bakanı mehmet muş son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntılar hakkında açıklamalar da bulundu. Tabiki biz beceremedik çok fazla indirdik diyemediği için klasik palavra yöntemine başvurdu ama tüm dünya şimdi bu şekilde. muş, enflasyonla ilgili olarak "dünya olağanüstü bir dönemden geçiyor. dünyada ciddi bir enflasyon oluşmuş durumda" ifadelerini kullandı.

  artan fiyatlara doğrudan bir müdahale edilip edilmeyeceğiyle ilgili ise muş, "serbest piyasa ekonomisi geçerli, fiyatlara müdahale etmeyiz. fiyatların dengelenmesi için mücadele etmek gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.
  ... birimza
 • devlet nasıl soyulur sorusuna cevap

  1.
  Bunlarda hiç acıma yok aslında bu devlet herkese yeter ama okadar çalıyorlar. Bize kalmıyor. Allah belanızı versin. Karayolları, 1.588 TL hesapladığı işe 8 milyon 646 bin 91 TL ödedi
  Sayıştay raporuna göre, Karayolları Genel Müdürlüğü açık ihale yerine pazarlık yöntemiyle yaptığı Eskişehir Şehir Hastanesi Farklı Seviyeli Kavşak ve Bağlantı Yolu Yapılması işi ihalesinde birim metre fiyatı 7 lira 94 kuruş olan muhafaza borusunu 2 bin 239 liraya aldı. Kesin proje ve mahal listesi olmadan ihaleye çıkılması ve bunlara dayalı olarak işin yaklaşık maliyete esas miktarının gerçekçi hazırlanmaması sonucunda, maliyeti 1.588 TL olarak hesaplanan iş kalemi için yükleniciye toplam 8 milyon 646 bin 91 TL ödedi.. https://www.google.com/am...n-91-tl-odedi-3206048-amp
  3 ... birimza
 • yeni şeyler getiriyorum